Kratomový čaj

Čaj z kratomu patří mezi jednu z nejčastějších metod přípravy. K přípravě čaje je zapotřebí kratomový prášek (nikoliv extrakt - horká voda u něj způsobí rozložení alkaloidů), který zalijeme 250 ml vody a necháme vařit 15 - 20 minut - množství vody je subjektivní dle potřeb jedince, účinek je stejný, ovšem platí, že čím víc vody, tím méně výrazná chuť bude. Poté doporučujeme kratom přecedit přes filtrační papír, není to však potřeba.

Dávkování:

Je důležité upozornit, že dávkování se může lišit v závislosti na několika faktorech (věk, váha, zkušenosti..). Doporučujeme začít na nízkém dávkováním a postupně si najít svojí ideální dávku.  

Jedna čajová lžička = 2 – 3 g 

Efekt:

Dávka:

Účinek:

pro začátečníky

1 -2 g

Jemná psychická a fyzická stimulace

průměrný

2 – 4 g

Stimulace s jemným pocitem euforie, lepší nálada, pocit duševního klidu

silný

5 – 6 g

Úleva od bolesti, potlačení úzkosti, euforie

extra silný

7 -10 g

Sedativní účinek, odbourává bolest a stres. Doporučujeme pouze zkušeným uživatelům. 

Doslazení: 

 Zde je řada možností. Nejčastěji se používá med, ale samozřejmě můžete dosladit bílým/třtinovým cukrem. Další možností je přidat ovocný sirup (nám se osvědčil mangový a marakujový). 

 

Dochucení:

 Mnoho lidí přidává citron, zázvor a další chutné doplňky. Kromě zlepšení chuti se ukazuje, že přidání kyseliny citronové nebo citronové šťávy do kratomu ho pomáhá potencovat. Tyto kyseliny citronové pomáhají s absorbcí a extrakcí alkaloidů.

  

Studený kratomový nápoj

 Kratom si lze vychutnat i jako ledový nápoj. Postup bude stejný jako u čaje, ovšem s rozdílem studené vody, kterou prášek zalijeme a důkladně promícháme.

 TIP:  Pokud jste nepřišli na chuť nahořklému konci, vyzkoušejte přidat prášek do džusu nebo smoothie.

Kapsle

Pokud se s hořkou chutí kratomu stále nedokážete vypořádat nebo chcete ušetřit čas, ideální řešení pro Vás bude užívat kratomové kapsle. Kapsle představují nejpohodlnější alternativu užítí kratomu. 

Přidat kratom do jídla

Skvělým nápadem je, udělat z kratomu jednu z ingrediencí a přidat prášek do pokrmů. Nejčastěji se kratom přidává do jogurtu, ovocného pyré, zmrzlin nebo do ochuceného mléka (např. čokoládové).

  

Vložit pod jazyk a zapít

V angličtině známá metoda ,,toss and wash“, která má své klady i zápory. Lžičku kratomu podáte přímo do úst a spolknete. Jedná se bezesporu o nejrychlejší a nejjednodušší způsob užití kratom, při němž je dosaženo nejsilnějšího účinku, avšak hrozí zde riziko vdechnutí prášku. Dále pro spoustu lidí nepřichází v úvahu, jelikož právě takto je chuť nejvýraznější a nemusí být lehké se s ním vypořádat. Pokud se chystáte aplikovat tento způsob, zapíjejte prášek postupně po menších dávkách.