co je to kratom

Co je to kratom ?

 

Kratom, latinským názvem Mitragyna speciosa je tropický strom dosahující výšky až 30 metrů, pocházející z deštných pralesů od Indočíny až po jižní Asii. Je zařazen stejně tak jako kávovník do čeledi mořenovité. Listy tohoto stále zeleného stromu v období sucha opadávají a následně se sklízejí.    

Při výběru kratomu se bere ohled na jeho individuální vlastnosti a složení alkaloidů, určené druhem kratomu i jeho odrůdami. Jsou známé tři základní druhy kratomu: bílý, zelený a červený (viz barvy kratomu). Mezi nejoblíbenější odrůdy kratomu patří Maeng da, Bali a Borneo.

Pod jakými dalšími názvy můžete kratom znát

Biak-Biak, Cratom, Gratom, Ithang, Kakuam, Katawn, Kedemba, Ketum, Krathom, Kraton, Kratum, Madat, Maeng Da Leaf, Mambog, Mitragyna speciosa, Mitragynine Extract, Nauclea, Nauclea speciosa, Thang, Thom

Dle legislativy ČR není kratom potravinou ani doplňkem stravy. Označujeme ho jako sběratelský předmět. Prodej kratomu je v ČR legální. Výrobek je určen pouze pro vzdělávací/výzkumné účely. Na základě nařízení Evropské unie č.1924/2006 Vám nesmíme podávat u tohoto produktu žádné další informace a zdravotní tvrzení. Tento text je pouze vzdělávací.