Barvy kratomu

Jak je vůbec možné, že jedna rostlina disponuje tak širokým spektrem často i protichůdných účinků? Jak je vůbec možné, že má kratom zároveň stimulační, energizující a stejně tak i sedativní účinky, což je naprostým opakem a v podstatě protipólem? Vysvětlením je druh neboli barevnost kratomu. Jedná se tedy o stále stejnou rostlinu, záleží však na druhu – tedy barvě kratomu. A čím je dáno, jestli má kratom zelenou, bílou nebo červenou barvu?

Možná jste nevěděli, že druh neboli barevnost kratomu závisí pouze na procesu sušení listů, který ovlivní množství účinných látek v listech. Jedná se tedy o stále stejný strom a stejné listy kratomu, které jsou sklizeny! 

Bílý kratom - White strain

Bílý kratom – White strain vzniká pomalým sušením v naprostém temnu. Biochemické procesy v listech kratomu podporují po utržení a dlouhém sušení jejich blednutí – proto vzniklo označení bílý kratom.

Zelený kratom - Green strain

Zelený kratom – Green strain je sušen po nejkratší dobu. Listy jsou nejdříve zbaveny vlhkosti ve vnitřních prostorách, k dokončení sušení listů kratomu pak farmáři využívají sluneční žár. 

Červený kratom - Red strain

Červený kratom – Red strain se zpracovává uzavřením do pytlů, uložených v místnostech s vysokými teplotami. Listy tak mohou sami pracovat a účinněji aktivovat celý vnitřní biochemický proces, který zapříčiní jejich hnědnutí. Poslední fáze představuje opět dosušení za pomoci klimatických podmínek.

Podle legislativy ČR smí být prodáván pouze pro sběratelské účely. Výrobek není určen pro lidskou konzumaci. Výrobek je určen pouze pro vzdělávací/výzkumné účely. Na základě nařízení Evropské unie č.1924/2006 Vám nesmíme podávat u tohoto produktu žádné další informace a zdravotní tvrzení.Tento text je pouze vzdělávací.